Rádi jsme pro vás oporou

Úvod  › Aktuality  › Rádi jsme pro vás oporou

Věříme, že složité období, ve kterém se školy vyrovnávají s mimořádnou situací způsobenou koronavirem, se blíží ke konci. Ředitelé, učitelé i další, kteří pracují ve školách prokázali mnoho vůle a houževnatosti při hledání způsobů, jak dětem zajistit vzdělávání ve ztížených podmínkách. Uspěli proto, že se problémů nelekli, na řešeních spolupracovali a vzájemně se podporovali. Ředitelé škol se projevili jako schopní lídři, kteří jsou kolegům, rodičům i žákům partnery a oporou.

Vypjaté situace si ale vyžádaly obrovské nasazení a mnoho energie. Vedení škol, učitelé i žáci pracovali pod velkým tlakem. Dnes mnozí ředitelé přiznávají, že dlouhodobé úsilí o zajištění výuky v mimořádných podmínkách mělo vliv na jejich vlastní psychickou pohodu i na psychiku lidí kolem nich, učitelů i žáků. Obdivujeme úsilí všech jmenovaných a vzkazujeme vám: jsme tu pro vás.

V jarních měsících jsme proto pro všechny zájemce zpřístupnili vzdělávání v oblasti psychohygieny, které bylo původně určeno pouze školám v intenzivní podpoře. Zájem je obrovský. Současně jsme navázali spolupráci s NÚDZ. Jak se dočtete v tomto čísle, vznikla řada zajímavých videí k psychologické podpoře a zorganizovali jsme živě streamovanou debatu s odborníky. Pokračovali jsme v poskytování služeb mentorů a koučů a dál běžel i náš vzdělávací program. Přehlednou infografiku této naší klíčové aktivity najdete na s. 2 a 3. Roční vzdělávací program Strategické řízení a plánování ve školách bude mít přes 300 absolventů. A těší nás, že téměř stejný počet lidí se zúčastnil také našich nástavbových seminářů.

Jsme už téměř v cíli a je nám ctí, že jsme vás na této cestě mohli doprovázet.

Mgr. Petr Valenta, Ph.D., projektový manažer SRP

Sledujte Vedeme školu na FacebookuYoutube a webu, a nic vám neunikne.