Vzdělávání

Pomáháme vašemu profesnímu rozvoji

Proč se vzdělávat u nás?


O své zkušenosti se s vámi podělí ti nejlepší lektoři, ředitelé a ředitelky všech stupňů škol i další špičkoví experti z celého Česka. Kromě dvou dlouhodobých kvalifikačních studií nabízí NPI ČR v průběhu roku rovněž desítky kratších vzdělávacích programů. A témata? Vše od legislativních novinek po duševní zdraví žáků i vyučujících. 

Kvalifikační studia


Kvalifikační studium pro ředitele škol a školských zařízení je klíčovou podporou pro začínající ředitele a ředitelky, ale i jejich zástupce či zástupkyně. Staví na definici osobních a profesních kompetencí vedoucí pozice ve škole, zaměřuje se na rozvoj znalostí a dovedností v oblasti řízení i vedení lidí. Kvalifikační studium vytváří pevný základ a poskytuje nezbytné nástroje pro úspěšné a efektivní vykonávání funkce ředitele či ředitelky ve škole.

Děláme z ředitelů lídry školy

Dobrý ředitel dělá dobrou školu. Dvouletý kurz Lídr školy vstoupil v roce 2023 do své druhé poloviny. Jak první rok hodnotí lektorka Hana Vellánová? 

Kvalifikační studium:
Ředitel manažer


Chcete získat kvalifikaci pro výkon činnosti ředitel školy? Naučíte se základním dovednostem a znalostem z oblasti pracovního práva, školských právních předpisů, finančního řízení školy, plánování a organizace školy a pedagogického procesu. Pootevře se vám i téma pedagogického leadershipu a absolvování kurzu může být prvním stupínkem k vašemu dalšímu vzdělávání. Prezenční část studia se koná ve vašem krajském městě. 

Kvalifikační studium:
Lídr školy


Chcete získat potřebnou kvalifikaci a zároveň máte ambice stát se skutečným lídrem a posouvat svou školu dopředu? Studium klade důraz na pedagogický leadership. Studium vám umožní stát se nejen někým, kdo zajišťuje administrativu, ale také vedoucím s vizí a koordinátorem změn pro budoucnost dětí i školy samotné. Prezenční část se koná v Praze. 
 

Nabídka vybraných kurzů


Webinář: Jak na nový RVP ZV
ve škole


Pravidelně pořádáme webináře ke změně rámcových vzdělávacích programů. Seznámíte se s hlavními změnami v RVP ZV a možnostmi výuky nové informatiky i rozvoje digitálních kompetencí žáků. Na webináři dostanete příležitost diskutovat o možných cestách změn ve škole i pokládat otázky, které se týkají zavádění nového RVP ZV do praxe. Aktuálně vypsané termíny naleznete na odkazu níže. 

Připravujeme pro vás


Nad rámec aktuální nabídky kurzů také revidujeme a obohacujeme naši nabídku vzdělávání pro ředitele a ředitelky. V blízké době se můžete těšit na: